Planinsko društvo Mozirje

Sedež društva: V Savinjski gaj 4, 3330 Mozirje

Matična št. 5131804000
Davčna št. 91135125

TRR: SI56 0242 6001 3741 942 (NLB)

Predsednik: Boštjan Goličnik (031 522 649)
pdmozirje@pzs.si

Plan izletov za leto 2021

20.06. : Nanos (Predjama – Strane – Nanos – Sv. Jeronim – Razdrto)

04.07. : Storžič (Laško – Kališče – Storžič – Javornik – Povlje)

22.08. : Stenar  (Vrata (Aljažev dom) – Sovatna – Stenar – Križ – Vrata (Aljažev dom))

19.09. : Krn (Lepena – Krnska jezera – Krn – Drežnica)

10.10. : Haloška Planinska pot: Borl – (Cirkulane) – Podlehnik

07.11. : Po poteh Vinske gore

Sekcije

Markacisti

Markacisti PD Mozirje smo skrbniki 36 km planinskih poti, vključno z odsekom E6 od Presečnika  v Lepi njivi do Ločkega mostu. Ostale poti vodijo iz Mozirja preko Šmihela in Radegunde čez planino vse do Atelskega sedla pred Smrekovcem.
Pred leti smo postavili že preko 70 novih smernih tabel na naših poteh, nekaj dela nas še čaka, med drugim pot iz trga v Mozirju preko Rožnika do Gačnika v Šmihelu.
Delovne akcije na planinskih poteh vključujejo sanacijska dela, čiščenje in kleščenje vejevja in podrtega drevja, izvajanje protierozijske zaščite- odvodnjavanje, ureditev varoval in stopnic in seveda markiranje ter označevanje poti.
Delo na planinskih poteh opravljajo markacisti z veljavno licenco, ki jo pridobijo na osnovnem tečaju za markaciste, ki ga izvaja PZS, kjer postanemo markacisti pripravniki in delamo pod vodstvom mentorja. Nato napredujemo v markacista kategorije B, dodatno se usposabljamo za kategorijo A, (delo v steni, na višini..), napredujemo lahko kot markacist načelnik ali inštruktor.
Pridružite se nam pri urejanju planinskih poti.
Lep pozdrav, načelnik markacistov PD Mozirje Marko Goličnik

Mladinska sekcija

Mentorice PD Mozirje si prizadevamo za zabaven in raznolik program pohodov ter drugih aktivnosti.
Poleti organiziramo ustvarjalne delavnice, izlete ali planinski tabor na eni izmed koč v Savinjski dolini.
Poleg pohodništva spoznavamo naravo in njene danosti, vzpodbujamo kreativnost in ustvarjamo vezi med otroci in med različnimi generacijami.
V sklopu dejavnosti spoznavanja narave izvajamo Gozdalnice- igre v gozdu in osnove preživetja v naravi.
Sodelujemo z vrtcem Mozirje, z Osnovno šolo Mozirje, z Društvom upokojencev Mozirje, Turističnim društvom, Društvom prijateljev Mladine Mozirje, Društvom kmetic Zgornje Savinjske doline.
Sodelovanje nas krepi in omogoča bogatejša doživetja.

Starejši planinci

Sekcija starejših planincev vabi člane na redne tedenske pohode. Pohodi so vsak četrtek, skozi vse leto. Zbirno mesto za odhod je na parkirišču nasproti restavracije Gaj.

Spored pohodov starejših planincev za obdobje april – junij 2021

April

1. 4.8:00Mozirje – Kolovrat – Završe – Pezdel – Mozirje3 ureAcman
8. 4.8:00Mozirje – Šmartno ob Dreti – Lipa – Šentjošt – Mozirje3 ureBevc
15. 4.8:00Mozirje – Šmihel – Konečka planina – Rastočka planina – Šmihel – Mozirje 3,5 ureVerbuč
22. 4.8:00Mozirje – Ljubno – Primož – Mozirje 4 ureŠtiglic
29. 4.8:00Mozirje – Loke pri Mozirju – Sv. Urban – Koničnik – Žagarjev graben – Mozirje 4 ureAtelšek

6. 5.7:00Mozirje – Molovski križ – Presečnik – Sv. Anton – Mozirje3 ureAcman
13. 5.7:00Mozirje – Zavodice – Čreta – Mozirje4 ureAtelšek
20. 5.7:00Mozirje – Lepenatka – Mozirje4 ureBevc
27. 5.7:00Mozirje – Polzela – Gora Oljka – Mozirje4 ureAcman

Junij

3. 6.7:00Mozirje – Slapi – Biba planina – dom na Menini – Mozirje4,5 ureBevc
10. 6.7:00Mozirje – Alpski vrt – Mozirska koča – Smrekovec – Mozirje4 ureAcman
17. 6.7:00Mozirje – Logarska dolina – koča na Klemenči jami – Mozirje4 ureBevc
24. 6.7:00Mozirje – Črnivec – Kašna planina – Mozirje4 ureBevc

Pohodniki se udeležijo pohoda na lastno odgovornost.